A női Világbajnokság első napjának összefoglalója

2016 július 12.

Magyarország-Thaiföld 2:0 (17-13;19-13)

Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, csak az utolsó percben lépett el Magyarország több góllal, ami elég volt az első szett megnyereséhez. A második játékrészben már sokkal nagyobb volt a különbség a két csapat között, a hazai alakulat végig vezetve nyerte meg a meccset.

Braízila-Uruguay 2:0 (24-6;18-10)

A brazil lányok esélyeshez méltóan szinte minden támadásból gólt szereztek az első szettben, csak a különbség volt a kérdés, a győztes kiléte nem. A második játékrészben is szebbnél szebb támadásokat vezetett a sárgamezes alakulat, amely könnyedén húzta be a mérkőzést.

Lengyelország-Tajvan 0:2 (17-19, 8-9)

Egy végletekig kiélezett mérkőzésen Tajvan 2-0-as győzelmet aratott a lengyel női válogatott ellen. Az első játékrész az utolsó pillanatokban dőlt el egy bűntetővel, így végül Tajvan csapata 19-17-re hozta az első szettet. A második szett is végig szoros eredményt hozott, de a tajvani válogatott egy gólos sikerével 9-8-ra hozta ezt is, ezzel pedig két vállra fektette Lengyelország csapatát.

Spanyolország-Argentína 2:0 (14-8, 13-11)

Spanyolország női válogatottja két szettben legyőzte Argentína csapatát. Az első szett 14-8-as könnyed spanyol sikerrel zárult. A második játékrészre feltámadt az argentin csapat és két perccel a szett vége előtt még vezetett. Végül azonban a spanyol válogatott nagyot hajrázva fordított és 13-11 győzedelmeskedett.

Norvégia-Tunézia 2:0 (15-8, 20-8)

Az első tiz perc nem volt egyenlő felek küzdelme, Norvégia átgázolt ellenfelén. A 2. játékrészben a norvég lányok még egy szinttel feljebb kapcsoltak, és nagy különbséggel, magabiztosan verték Tunéziát.

Olaszország-Ausztrália 2:0 (17-14, 13-11)

Szoros első játékrész, ahol a helyzeteit jobban kihasználó olasz válogatott győzött. Harcos második játékrész után, nem kis szerencsével, de ismét az olasz lányok jöttek ki nyertesen.

Uruguay-Norvégia 0:2 (18-21, 6-26)

Álmos kezdés után fantasztikus játékkal győzte le a norvég női válogatott Uruguay csapatát. Az első játszma kiegyenlített játékot hozott, de Norvégia jobban tudott élni a lehetőségeivel, így 21-18-ra nyert a szettet. A második játékrészben aztán nem kegyelmeztek a norvégok és 26-6-os kiütéses győzelmet arattak a dél-amerikaiak felett.

Tunézia-Lengyelország 1:2 (16-11, 15-18, 4-5)

Tunézia megnyerte az első szettet, ahol a lengyelek nem játszottak esélyeshez méltóan. A második szettben már rendeződtek az erőviszonyok, így jöhetett a szétlövés. Fejben Lengyelország volt a jobb, a meccs végén ők örülhettek.

Tajvan-Brazília 0:2 (5-29, 10-24)

Folyamatosan kínai figurákkal és kemény védekezéssel kezdett Brazília. A vb legegyoldalúbb első szetjét láthattuk. A második játékrész sem hozott nagy izgalmakat. Sima brazil győzelem.

Argentína-Magyarország 1:2 (22-14, 8-14, 4-7)

Argentína már a mérkőzés elején megrázta magát és több gólos előnyre tett szert, a szett felénél 12:6-ra vezetett az dél-amerikai csapat. Ez az előny kitartott a végig, ugyanis az első játékrészt 22:14-el zárták a csapatok. A második szettben azonban fordult a kocka, Magyarország játéka feljavult és a félidő végéig meg is tartotta előnyét. A vége 8:14 lett, így a szétlövések döntöttek, ahol többek között Kókai Ágnes remek védései is hozzájárultak a magyarok győzelméhez.